Click to listen highlighted text!

OCZYSZCZALNIA BATOWO I HYDROFORNIA KRASNE Z DOTACJĄ

sty 9, 2023 | Aktualności

Te strategiczne inwestycje wodno-kanalizacyjne czekały dziesiątki lat na realizację. Dziś dotacja na modernizację oczyszczalni ścieków w Batowie i hydroforni we wsi Krasne staje się faktem. Burmistrz Lipian Bartłomiej Królikowski wraz z Panią Skarbnik Katarzyną Walerowską podpisali dziś umowę dotacyjną z Panem Wicemarszałkiem Olgierdem Kustoszem. Tę ważną chwilę dzielili wraz z radnymi – Panią Ewą Plaskotą, Panem Michałem Wieczorem oraz Panem Dariuszem Janikiem, sołtysami – Panią Urszulą Sobczyk oraz Panem Sebastianem Siedzielnikiem, a także Panią Wicestarostą – Ewą Gąsiorowską – Nawój.
Zadanie realizowane będzie w formule zaprojektuj i wybuduj. Przed nami ogłoszenie przetargu na realizację prac projektowych łącznie z wykonaniem robót budowlanych.
Wniosek dotacyjny gminy Lipiany został bardzo wysoko oceniony – zajął 2 miejsce w całym województwie. To kolejna ważna i bardzo wysoka dotacja pozyskana przez gminny zespół inwestycyjny na czele z Panią Małgorzatą Kuczyńską. Do naszej gminy trafi blisko 4,5 mln dofinansowania.
Oczyszczalnia w Batowie służy w tym momencie mieszkańcom Wołczyna i Batowa, hydrofornia w Krasnym służy zaś mieszkańcom wsi: Skrzynka, Batowo, Wołczyn, Krasne i Połczyno.
Click to listen highlighted text!