Click to listen highlighted text!

Militarnie w Lipianach

lip 18, 2022 | Aktualności

Od 2005 r. sztandarową imprezą promującą działalność stowarzyszenia Lipiański Klub Motorowy „Partyzanci”  jest Zlot Pojazdów Militarnych, który 16 lipca 2022 r. odbył się na Żwirowni w Lipianach. Zlot licznie odwiedzili miłośnicy militariów oraz przyjeżdżający nad lipiańskie jeziora turyści. W zlocie wzięli udział przedstawiciele Wojska Polskiego i służb mundurowych, artyści sceny Polskiej, przedstawiciele organizacji patriotycznych i pro obronnych. Podczas imprezy prezentowane były sprzęty bojowe tj.: czołg, pojazdy gąsienicowe, motocykle z koszem, urale, uazy, gaziki, łaziki, odbyły się również kiermasze odzieży militarnej, konkursy, koncerty muzyczne i wydarzenia sportowe.

Podczas zlotu odbył się Lipiański Bieg Partyzanta „Desantowa Piątka” – impreza dla pasjonatów biegania w klimatycznych i chwilami ekstremalnych warunkach. Trasa biegu wynosiła 5 km i prowadziła atrakcyjnymi krajobrazowo drogami leśnymi i polnymi przy jeziorze Wądół. Prawo startu w zawodach mieli wszyscy chętni pod warunkiem, że ich ubiór zawierał elementy wojskowe lub militarne. Bieg odbył się w kategorii open kobiet i mężczyzn, bez podziału na kategorie wiekowe. V Lipiański Bieg Partyzanta „Desantowa Piątka” to świetna zabawa, ale również okazja do sprawdzenia swoich możliwości, doświadczenia i prawdziwego ducha rywalizacji.  Uczestnicy biegu musieli się wykazać – oprócz kondycji fizycznej – zwinnością, sprytem i odpornością. Na trasie zmierzyli się z drobnymi przeszkodami, które pokonywali niezależnie od warunków pogodowych. W ramach konkurencji dodatkowej przed biegiem głównym przewidziany był „Bieg Małego Partyzanta” czyli rywalizacja dla najmłodszych, w tym grupy „przedszkolaków” na dystansie i trasach: od około 200 m dla najmłodszych do około 800 m dla starszych).

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Epidemia Sportu oraz Stowarzyszenie Lipiański Klub Motorowy „Partyzanci”, które w swoich szeregach skupia miłośników i kolekcjonerów zabytkowych pojazdów militarnych, pasjonatów historii, kultury, sztuki. Stowarzyszenie od wielu lat prowadzi również działalność na rzecz obronności kraju, kształtując i umacniając w społeczeństwie, zwłaszcza wśród młodzieży, obywatelskie postawy wobec spraw obronności Rzeczypospolitej Polskiej.

 

 

 

Click to listen highlighted text!