herb Lipiany

Oficjalny serwis Urzędu Miejskiego

 • Pic 1
 • Pic 5
 • Pic 2
 • Pic 6
 • Pic 3
 • Pic 7
 • Pic 4
 • Pic 8
 • Pic 9
 • Pic 10
 • Pic 11
 • Pic 12
 • Pic 13
 • Pic 14
Dziś jest piątek 14 sierpnia 2020, dziś są imieniny: Alfreda i Euzebiusza

foto galeria

OPS

Służba Zdrowia

Zespół Szkół w Lipianach

Przedszkole Miejskie

Radio Plus Lipiany

Akcja policyjna – Znicz 2019

dodano: 2019-10-31 15:37:47

Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach informuje, że w okresie Wszystkich Świętych tj. od dnia 31.10.2019r. godz. 8:00 do dnia 03.11.2019 r. godz. 22:00 w rejonie cmentarza komunalnego w Pyrzycach ulegnie zmianie istniejąca organizacja ruchu.
W tym okresie ul. Cmentarna będzie ulicą jednokierunkową na odcinku od skrzyżowania z ul. Mickiewicza w kierunku ul. Kościuszki. Dodatkowo wprowadza się ruch jednokierunkowy na ul. Basenowej od ul. Cmentarnej do wjazdu na osiedle domków jednorodzinnych przy ul. Adama Mickiewicza. Ponadto zostanie wyznaczony i wprowadzony ciąg pieszych wzdłuż ul. Cmentarnej. Z parkingu przy ul. Cmentarnej do ciągu pieszych wyznaczone zostanie tymczasowe przejście dla pieszych. Wzdłuż ul. Cmentarnej na wysokości "starego cmentarza" zostanie ograniczony postój pojazdów.
O wszelkich zmianach informowały będą odpowiednie znaki drogowe, a w dniu 1 Listopada ruchem kierować będą policjanci.
Zmiany te wprowadzone zostaną w związku ze spodziewanym znacznym zwiększeniem natężenia ruchu w rejonie cmentarzy. Nowa organizacja ruchu ma poprawić drożność jak i zapewnić większe bezpieczeństwo pieszym.
Informujemy również, że na terenach zielonych przy ul. Basenowej i ul. Cmentarnej wyznaczone zostaną parkingi, na których należy pozostawiać pojazdy. Podobnie jak w roku ubiegłym w celu zapewnienia możliwości zaparkowania pojazdów wyznaczone zostają dodatkowe miejsca postojowe.


1. Parking Starostwa Powiatowego w Pyrzycach przy ul. Lipiańskiej – 40 miejsc
2. Miejsca postojowe przy ul. Mickiewicza (miejsce zielone dla cyrku) – 40 miejsc
3. Parking ul. Sportowa przy stadionie OSiR – 10 miejsc
4. Parking ul. Sportowa przy ZUS – 20 miejsc
5. Miejsca postojowe ul. Basenowa – teren utwardzony przy wjeździe na były basen i strzelnicę – 10 miejsc
7. Miejsca postojowe ul. Cmentarna prywatna działka Państwa Dudziak – 40 miejsc


Jednocześnie informujemy również, iż w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych (opady deszczu), które mogą spowodować podmokłość terenu przeznaczonego na miejsca postojowe podobnie jak w ubiegłym roku mogą one zostać wyłączone z korzystania tj. Miejsca postojowe ul. Basenowa – teren utwardzony przy wjeździe na były basen i strzelnicę, Miejsca postojowe ul. Cmentarna prywatna działka Państwa Dudziak, Miejsca postojowe przy ul. Mickiewicza (miejsce zielone dla cyrku).
Ponadto apelujemy do tych wszystkich zmotoryzowanych, którzy cmentarze mają blisko aby w dniu 1 Listopada nie korzystali z pojazdów i na groby udawali się pieszo. Stosowanie się do naszych zaleceń i informacji zmniejszy znacznie ruchu w rejonie samych cmentarzy a tym samym ułatwi mieszkańcom dojście do grobów.
Wszelkie te zmiany mają służyć jednemu celowi, tj. poprawić bezpieczeństwo nam wszystkim.
Jeszcze raz prosimy wszystkich zmotoryzowanych i pieszych uczestników ruchu drogowego o rozwagę i przestrzeganie przepisów drogowych, dla bezpieczeństwa własnego oraz innych.

mł. asp. Marcelina Pałaszewska
KPP w Pyrzycach

Szukaj na stronie

Powiat Pyrzycki

Lider Pojezierza

ANR

ARiMR

Pomerania

ZDGO

PKR

Dane adresowe

Urzad Miejski w Lipianach
Plac Wolnosci 1
74-240 Lipiany

tel. 91 564 10 69 - sekretariat
fax 91 564 13 85
e-mail: umig@lipiany.pl

Ważne informacje

NIP: 853-000-29-27
REGON: 000528391
konto: 59939310102600082420000040

Urząd Miejski
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia