herb Lipiany

Oficjalny serwis Urzędu Miejskiego

 • Pic 1
 • Pic 5
 • Pic 2
 • Pic 6
 • Pic 3
 • Pic 7
 • Pic 4
 • Pic 8
 • Pic 9
 • Pic 10
 • Pic 11
 • Pic 12
 • Pic 13
 • Pic 14
Dziś jest wtorek 26 maja 2020, dziś są imieniny: Filipa i Pauliny

foto galeria

OPS

Służba Zdrowia

Zespół Szkół w Lipianach

Przedszkole Miejskie

Radio Plus Lipiany

II Mistrzostwa Gier Planszowych

dodano: 2018-12-04 11:30:16

100 uczestników wzięło udział w sobotnim turnieju gier planszowych, który odbył się w Zespole Szkół w Lipianach. Organizatorami II Mistrzostw Gier Planszowych pod nazwą „Wszystko GRA” była już po raz drugi Fundacja na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Moja Młodość” oraz lipiańska szkoła.

Uczestnicy turnieju mieli okazję zmierzyć się w grach strategicznych, zręcznościowych oraz ekonomicznych, tj: warcaby, szachy, Gobble, Rummikub, Scrabble, statki, UNO, Superfarmer, czy Mistakos. Rozgrywki podzielone były na dwie kategorie główne: indywidualną oraz drużynową, do których zgłosiły się dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, młodzież oraz pierwszy raz osoby dorosłe.  W turnieju drużynowym warunkiem uczestnictwa był duet złożony z jednego dziecka oraz osoby towarzyszącej. Dzięki temu do udziału w mistrzostwach udało się również zachęcić sporą grupę rodziców, wujków oraz kuzynów. Ideą turnieju jest bowiem nie tylko popularyzacja gier planszowych jako alternatywy spędzania wolnego czasu, ale i integracja dzieci i ich rodziców.

Wzorem roku ubiegłego rozgrywki rozpoczęły się od pokazu układania kostek Rubika, które zaprezentował uczeń klasy 7 – Paweł Zieliński. Nagrody dla najlepszych zawodników w pięciu kategoriach wręczyli Burmistrz Bartłomiej Królikowski oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Lipianach Dorota Chrobrowska.

Wyniki w poszczególnych kategoriach:

Klasy 1-3

1 miejsce- Franciszek Przybylski

2 miejsce- Rafał Waliłko

3 miejsce- Igor Potocki

Klasy 4-6

1 miejsce- Majka Wierzbowska

2 miejsce- Hubert Szpakowski

3 miejsce- Igor Muzyk

Klasy 7,8 i gimnazjum

1 miejsce- Sebastian Narolski

2 miejsce- Daria Rak

3 miejsce- Julia Staniszewska

Dorośli

1 miejsce- Agnieszka Pietrzak

2 miejsce- Katarzyna Ziółkowska

3 miejsce- Izabela Sobolewska

Mistrz szachów- Igor Potocki

Drużyny

1 miejsce- Majka Wierzbowska i Kamil Wojtaszak

2 miejsce- Michał Sobolewski i Paweł Zieliński

3 miejsce- Aleksandra i Weronika Pietrzak

II Mistrzostwa nie mogłyby się odbyć gdyby nie pomoc i życzliwość władz Powiatu Pyrzyckiego i gminy Lipiany. Fundacja serdecznie dziękuje:  Burmistrzowi gminy Lipiany, panu Bartłomiejowi Królikowskiemu, Staroście Pyrzyckiemu, panu Stanisławowi Stępniowi oraz Wicestaroście, pani Ewie Gąsiorowskiej- Nawój, Wydawnictwu Alexander, Wydawnictwu GRANNA, Dwutygodnikowi "Puls Powiatu", panu Adamowi Białczewskiemu- Instalacje Elektryczne w Szczecinie, Firmie CJS Tłumaczenia Myslibórz, panu Piotrowi Klapendzie, pani radnej Magdalenie Kotlarz, pani Katarzynie Ziółkowskiej.


Ogromne podziękowania należą się niezastąpionemu zespołowi lipiańskich nauczycieli, do których należą: Marta Szpakowska, Aleksandra Kowalska, Małgorzata Muzyk, Elwira Kowalczyk, Dariusz Chrobrowski, Marzena Tańska, Renata i Robert Łukowscy, Jolanta Schmach, Marzena Bińkowska, Karolina Jurkiewicz, Ineza Artman- Maciocha, Michał Kucharz, Monika Bejuk, Jacek Adamski, Natalia Cieślak i uczniowie ze szkolnego wolontariatu.

 

Aleksandra Przybylska

Galeria zdjęć

Szukaj na stronie

Powiat Pyrzycki

Lider Pojezierza

ANR

ARiMR

Pomerania

ZDGO

PKR

Dane adresowe

Urzad Miejski w Lipianach
Plac Wolnosci 1
74-240 Lipiany

tel. 91 564 10 69 - sekretariat
fax 91 564 13 85
e-mail: umig@lipiany.pl

Ważne informacje

NIP: 853-000-29-27
REGON: 000528391
konto: 59939310102600082420000040

Urząd Miejski
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia