herb Lipiany

Oficjalny serwis Urzędu Miejskiego

 • Pic 1
 • Pic 5
 • Pic 2
 • Pic 6
 • Pic 3
 • Pic 7
 • Pic 4
 • Pic 8
 • Pic 9
 • Pic 10
 • Pic 11
 • Pic 12
 • Pic 13
 • Pic 14
Dziś jest sobota 21 września 2019, dziś są imieniny: Hipolita i Mateusza

foto galeria

OPS

Służba Zdrowia

Zespół Szkół w Lipianach

Przedszkole Miejskie

Puls Powiatu

Radio Plus Lipiany

Zapraszamy!

dodano: 2019-07-01 21:44:55

czytaj więcej »

1 lipca -Międzynarodowy Dzień Psa

dodano: 2019-07-01 11:52:46

„Najlepszy przyjaciel człowieka”, „Wierny jak pies”- można by przytoczyć wiele pasujących słów. Każdy chyba się zgodzi, że psy są wierne, kochane, a za swojego pana gotowe są wskoczyć w ogień.

Wszystkie psiaki, zarówno te duże i małe, obchodzą dziś swoje święto — Światowy Dzień Psa.

Pamiętajmy nie tylko o swoich pupilach, ale również o tych zwierzakach, których właściciele nie zdali egzaminu z odpowiedzialności i człowieczeństwa.

Termin święta nie jest przypadkowy.

Początek wakacji jest bowiem czasem wielu psich nieszczęść — właściciele czworonogów, gdy nie mają co z nimi zrobić w wakacje, masowo się ich pozbywają. Psy są wyrzucane
z jadących samochodów, przywiązywane do drzew, a te, które mają więcej szczęścia — trafiają bezpośrednio z rąk właścicieli do schroniska.

W Światowy Dzień Psa  zwróćmy szczególną uwagę na problem tych „psiaków”, którym nie trafił się w życiu dobry człowiek.

Posiadanie psów wiąże się z obowiązkami:

1. Zapobieganie wydostania się ich poza teren posesji tak, by nie zagrażały osobom trzecim 1)

2. Poddawanie zwierząt okresowym szczepieniom przeciwko wściekliźnie i w razie kontroli okazanie dokumentu potwierdzającego szczepienie - obowiązek wynika z ustawy o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczania chorób zakaźnych zwierząt, nieprzestrzeganie  obowiązku zagrożone mandatem  do 500 zł

3. Usuwanie nieczystości po zwierzętach domowych z terenów przeznaczonych do użytku publicznego oraz z terenów prywatnych posesji, by nie stanowiły uciążliwości dla otoczenia. Art. 10 ustawy o utrzymaniu czystości , nieprzestrzeganie grozi otrzymaniem mandatu karnego do 500 zł. Przypominamy, że pierwszy w gminie pojemnik z woreczkami znajduje się przy ul. H. Sienkiewicza.

 

1) § 1. Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1000 złotych albo karze nagany.
§ 2. Kto dopuszcza się czynu określonego w § 1 przy trzymaniu zwierzęcia, które swoim zachowaniem stwarza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia człowieka,
podlega karze ograniczenia wolności, grzywny albo karze nagany. (Art. 77 KW)

czytaj więcej »

Nicola Gondor – najlepszy głos roku!

dodano: 2019-06-27 08:39:07

Dziedziniec Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie w dniu 15 czerwca br. wypełniony był po brzegi. Koncert Galowy „Talent Roku 2019 ” przyciągnął rzeszę miłośników muzyki scenicznej. Uczennica szkoły podstawowej Zespołu szkół w Lipianach Nicola Gondor zachwyciła jury i wywalczyła tytuł „Talent Roku 2019” w  kategorii: soliści i muzyczne zespoły estradowe! Młodej wokalistkom gratulujemy cudownego występu i życzymy samych sukcesów na dalszej artystycznej drodze! Wielkie brawa należą się również instruktorce  Małgorzacie Michalczyk za perfekcyjne przygotowanie Nicoli do konkursu.

czytaj więcej »

Informacja dot. możliwości udziału w projekcie

dodano: 2019-06-27 08:20:40

Gmina Lipiany będzie realizować projekt: "Podniesienia komprtencji cyfrowychmieszkańców gminy Lipiany powyżej 25. roku życia".

Projekt realizowany jest z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa  - Działanie 3.1

W ramach realizowanego programu uczniowie Zespołu Szkół w Lipianach otrzymają komputery, a uczesnicy wiedzę z zakresu obsługi komputerów i poruszania się w internecie. Wszystkich chętnych zapraszamy do zgłaszania się do udziału w projekcie. Zgłoszenia przyjmowane są w Urzędzie Miejskim, Miejskiej i Gminnej Bibliotece, Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury oraz zakrystii Koscioła Parafialnego w Lipianach. Zapisy trwają przez całe wakacje. Rozpoczecie projektu od września 2019 r.

czytaj więcej »

Kolejny udany Rajd Sobótkowy

dodano: 2019-06-26 23:50:45

„Wiła wianki i rzucała je do falującej wody...” – obrzęd rzucania wianków na wodę zapoczątkował XVIII rajd „Sobótka”, na który przybyli członkowie Szkolnych Kół Krajoznawczo – Turystycznych z ośmiu szkół i ośrodków powiatu pyrzyckiego. 15 czerwca 2019 r. organizatorzy przygotowali dla uczestników mnóstwo atrakcji. Krótka część artystyczna w wykonaniu uczniów, którzy zaprezentowali talenty wokalne i taneczne dostarczyła zebranym wiele pozytywnych emocji. Dzieci wzięły udział w licznych grach i konkursach m.in. siatkówce na wesoło z balonami napełnionymi wodą, balonowych wyścigach, kręceniu hula-hop, przeciąganiu liny, kręceniu balonów, teście wiedzy, grze w bule oraz torze przeszkód i meczu piłki nożnej. Dodatkową zaletą rajdu było pływanie po  jeziorze łódkami. Nie zabrakło również wspólnego biesiadowania i lodów. Na zakończenie szkoły otrzymały dyplom oraz słodki upominek dla każdego ucznia. Dzieci nad Wądołem aktywnie i miło spędziły sobotni, słoneczny dzień. Zapraszamy za rok.

czytaj więcej »

WAŻNA INFORMACJA DOT. ZAGROŻENIA POŻAROWEGO

dodano: 2019-06-26 19:00:38

Zgodnie z rekomendacją Rządowego Centrum Bezpieczeństwa dla samorządów lokalnych, informujemy o szczególnie dużym zagrożeniu pożarowym lasów.

http://www.mysliborz.szczecin.lasy.gov.pl/aktualnosci/-/asset_publisher/2eGV/content/zauwazyles-pozar-alarmuj-

czytaj więcej »

Szukaj na stronie

Powiat Pyrzycki

Lider Pojezierza

ANR

ARiMR

Pomerania

ZDGO

PKR

Dane adresowe

Urzad Miejski w Lipianach
Plac Wolnosci 1
74-240 Lipiany

tel. 91 564 10 69 - sekretariat
fax 91 564 13 85
e-mail: umig@lipiany.pl

Ważne informacje

NIP: 853-000-29-27
REGON: 000528391
konto: 59939310102600082420000040

Urząd Miejski
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia