herb Lipiany

Oficjalny serwis Urzędu Miejskiego

 • Pic 1
 • Pic 5
 • Pic 2
 • Pic 6
 • Pic 3
 • Pic 7
 • Pic 4
 • Pic 8
 • Pic 9
 • Pic 10
 • Pic 11
 • Pic 12
 • Pic 13
 • Pic 14
Dziś jest wtorek 07 kwietnia 2020, dziś są imieniny: Donata i Rufina

foto galeria

OPS

Służba Zdrowia

Zespół Szkół w Lipianach

Przedszkole Miejskie

Radio Plus Lipiany

Ku przestrodze - Seniorze nie daj się oszukać!

dodano: 2019-12-17 11:32:20

Przestępcy podając się za fałszywych krewnych i funkcjonariuszy Policji oszukali 69-letnią mieszkankę powiatu pyrzyckiego. Seniorka utraciła pieniądze w kwocie ponad 56 tysięcy złotych. Policjanci ostrzegają przed oszustami i apelują o wzmożoną ostrożność.
W miniony czwartek (12.12) policjanci z pyrzyckiej komendy otrzymali zgłoszenie, że 69 - latka została oszukana przez kobiety podające się za córkę i funkcjonariuszkę Policji.
Na telefon stacjonarny pokrzywdzonej zadzwoniła kobieta, która w trakcie rozmowy przedstawiła się jako córka seniorki i powiedziała że, spowodowała wypadek i szybko potrzebne są jej pieniądze na kaucję by nie zostać zatrzymaną przez Policję. Kilka minut później by uwiarygodnić słowa fałszywej córki, zadzwoniła fałszywa policjantka potwierdzając wersję poprzedniczki o wypadku. Następnie skontaktowała się z seniorką na telefon komórkowy i poinformowała że, po pieniądze zgłosi się policyjny kurier. Seniorka więc spakowała wszystkie pieniądze jakie posiadała w mieszkaniu i przekazała je mężczyźnie, który chwilę po zakończonej rozmowie telefonicznej zapukał do jej drzwi. 
W sumie ponad 56 tysięcy złotych w polskiej i zagranicznej walucie trafiło w ręce oszustów, zanim kobieta zorientowała się, że stała się ofiarą przestępstwa. Pamiętajmy, że pomysłowość oszustów nie zna granic. Coraz częściej członkowie grup przestępczych podają się za policjantów bądź funkcjonariuszy CBŚP zajmujących się rozpracowywaniem oszustów. Bądźmy ostrożni i nie ufajmy takim telefonom! Przede wszystkim należy zachować ostrożność - jeżeli dzwoni do nas ktoś, kto prosi o pieniądze, nie podejmujmy żadnych działań, odłóżmy słuchawkę i wykręćmy numer 997 najlepiej z innego telefonu.
Żeby nie stać się ofiarą takiego przestępstwa musimy działać rozważnie i nie ulegać emocjom oraz kierować się zasadą ograniczonego zaufania do nieznanych nam osób. 
Charakterystycznym zachowaniem tego typu oszustów jest niedopuszczenie do tego by senior rozłączył rozmowę, po to by uniemożliwić mu kontakt z inną osobą - przed odebraniem od niego pieniędzy. 
Seniorze! Upewnij się, że w prawidłowy sposób rozłączyłeś rozmowę z rzekomym krewnym, który potrzebuje pomocy. Dopiero jak będziesz pewny, że rozmowa jest całkowicie zakończona, a w słuchawce słychać poprawny sygnał rozłączenia ( najlepiej odczekaj jeszcze dla bezpieczeństwa 2- 3 minuty)  dopiero wtedy możesz wybrać kolejny numer np. na Policję a przede wszystkim do osoby najbliższej, która miała rzekomy wypadek i potwierdź tą okoliczność. 
Pamiętajmy, że prawdziwi policjanci NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie i nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy. a tym bardziej nie przyjeżdżają po odbiór gotówki. 

mł. asp. Marcelina Pałaszewska 
KPP w Pyrzycach

czytaj więcej »

Życzenia świąteczne

dodano: 2019-12-17 07:10:03

czytaj więcej »

Informacja dla Rolników

dodano: 2019-12-13 12:35:35

UWAGA ROLNICY!

DO KOŃCA ROKU 2019 ISTNIEJE OBOWIĄZEK REJESTRACJI GOSPODARSTW 

W BAZIE DANYCH ODPADOWYCH URZĘDU WOJEWÓDZKIEGO W SZCZECINIE

POD ADRESEM: bdo.mos.gov.pl

                                                                                Dariusz Janik 

                                 Przewodniczący Rady Powiatu Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej 

czytaj więcej »

PODWÓJNE WICEMISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO W BADMINTONIE DRUŻYNOWYM W RAMACH IGRZYSK DZIECI DLA UCZNIÓW ZESPOŁU SZKÓŁ W LIPIANACH

dodano: 2019-12-13 07:32:24

W dniu 10 grudnia 2019 r. został rozegrany Finał Wojewódzki w Badmintonie Drużynowym w ramach Igrzysk Dzieci. Organizatorem finałów był Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy z siedzibą w Szczecinie, współorganizatorem zaś Zespół Szkół w Lipianach. Finał został rozegrany na 9 kortach w Hali Sportowo – Rekreacyjnej w Lipianach. Uroczystego otwarcia dokonali: Anna Hackiewicz – Gębska – zastępca burmistrza Lipian, Dorota Chrobrowska – dyrektor ZS w Lipianach i Krzysztof Trojanowski – organizator z ramienia szkoły. W trakcie turnieju swoją obecnością zaszczycili nas Marcin Kuduk – wiceprzewodniczący zarządu Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Szczecinie oraz Piotr Olech – dyrektor Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Pyrzycach.

W Lipianach wystąpiły reprezentacje dziewcząt i chłopców najlepszych szkół w celu wyłonienia tegorocznego mistrza wojewódzkiego w badmintonie drużynowym w ramach Igrzysk Dzieci: SP Trzcińsko – Zdrój, ZS-P Rewal, SP nr 1 Sianów, SP Stołeczna,  SP Bełczna, SP nr 2 Goleniów, SP Ustronie Morskie oraz gospodarze SP Lipiany.

czytaj więcej »

Sofia promuje Lipiany

dodano: 2019-12-12 14:14:17

czytaj więcej »

Szukaj na stronie

Powiat Pyrzycki

Lider Pojezierza

ANR

ARiMR

Pomerania

ZDGO

PKR

Dane adresowe

Urzad Miejski w Lipianach
Plac Wolnosci 1
74-240 Lipiany

tel. 91 564 10 69 - sekretariat
fax 91 564 13 85
e-mail: umig@lipiany.pl

Ważne informacje

NIP: 853-000-29-27
REGON: 000528391
konto: 59939310102600082420000040

Urząd Miejski
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia